קשירת מטפחת בהתאם למבנה פנים:

רובנו לא ממש חושבות על הצורה של הפנים שלנו כאשר אנחנו קושרות את המטפחת שלנו. אנחנו  חושבות על איזה קשירה נצליח לעשות ואיזה קשירה כרגע יותר אופנתית. כמו שבגוף כל אחת היא שונה כך גם בתווי פנים. כדי לקבל מראה מוצלח באמת כדאי להתחשב בפרמטר הזה. לא פעם שמעתי נשים שאמרו "הקשירה הזאת לא יפה לי" וזה מאד הגיוני. כל אחת צריכה למצוא את הקשירות שידגישו את היופי הייחודי לה. הנה במיוחד בשבילך הסבר קצר על מבני הפנים וטיפים לקשירת המטפחת לכל אחת.

סוגים של מבני פנים:

1. פנים עגולות- האורך והרוחב כמעט אותו דבר.

2. פנים בצורת אליפסה- צרות ברוחב וארוכות. אזור המצח ואזור הסנטר בערך באותו רוחב.

3. פנים בצורת לב- החלק העליון רחב באזור המצח והעיניים וצר באזור הפה וסנטר.

4. ריבוע- דומה לצורת לב, האזור העליון רחב וגם האזור התחתון (של הפה ולסת) רחב.

5. יהלום- פנים צרות ובאזור של עצמות הלחיים רחב יותר.

6. משולש- רחבות למעלה וצרות באיזור הסנטר. בשונה מצורת לב הן ארוכות.

 

פנים עגולות- אם את חושבת שיש לך פנים עגולות רב הסיכויים שאת צודקת.  קל להבחין בזה ואין כל כך איפה לטעות. חשוב לציין שרוחב הפנים והאורך יהיו כמעט זהים.

לנשים עם פנים עגולות יהיה יפה גם בלי להוסיף נפח ואם להוסיף אז לגובה ולא לרוחב כלומר הנפח יהיה באזור של הגומייה ("בובו" יוצרת נפח כזה). ממליצה לך לעשות קשירות שיותר צמודות לפנים. ניתן להוסיף פרנג'ים או שובל בצד או כל דבר דקורטיבי שיש במטפחת ופחות ללכת על המטפחות האבות והמנופחות. ניתן להוציא שיער כאשר השיער צמוד לפנים וחלק אחרת הוא ייצור נפח מיותר. אם את רוצה פוני אז רק פוני הצידה מוברש עם טיפה נפח כדי שהפוני לא ייצר מראה מנופח יותר לפנים.

 

משולש- רחבות למעלה וצרות באיזור הסנטר. בשונה מצורת לב הן ארוכות.

 פוני יכול להוסיף חן ולעזור לכסות את המצח על מנת לקצר את תווי הפנים. ניתן לעשות נפח לצדדים ולא לגובה. 

 

אליפסה- פנים ארוכות וצרות. אזור המצח טיפה יותר רחב מאזור הסנטר.

יש הטוענים שזה הצורה האידיאלית משום שכל תסרוקת וכיסוי ראש תתאים. זכית! 

ממליצה פוני או לכסות את המצח עם המטפחת כדי לקצר את הפנים.

לב- פנים בצורת לב הן רחבות בחלק העליון (מצח ועיניים) וצרות בחלק התחתון- אזור הסנטר. לפנים אלה מתאים ללבוש מטפחת עם נפח שמתרכז מאחור. ניתן לעשות נפח לצדדים אבל שישב מאחור באזור הגומייה. באזור שליד הפנים עדיף צמוד.

ריבוע-  מצח וסנטר בערך באותו רוחב והסנטר מרובע.

לבעלות פנים מרובעות מתאים ללבוש מטפחות עם שובל מאחור או בצד. ישנם מלא קשירות אופנתיות שניתן להוציא את קצה המטפחת ולתת מראה של שובל קטן.

יהלום- הפנים צרות באזור של העיניים וגם בסנטר והאזור הכי רחב הוא באזור עצמות הלחיים. מומלץ לקשור עם נפח סימטרי. לבעלות פנים בצורת יהלום עדיף להימנע מנפח בצד אחד בלבד ולשמור על איזון בין שני הצדדים.

כל הנ"ל הן רק עצות. כמובן שאפשר ורצוי לשחק עם זה. יש מצבים שהחוכמה היא לדעת לשבור כללים כי זה הקטע וזה נראה טוב. תתנסי בקשירות שאת אוהבת ותחליטי. בסוף ההחלטה שלך היא החשובה מכולם.

אי אפשר לדבר על תווי פנים וכיסויי ראש בלי לציין שעגילים הם אקססוריז חשוב מאד. במיוחד לכל אלה שמכניסות את השיער. גם בענידת עגילים אפשר ללכת לפי תווי פנים. כמובן שזה לא תורה מסיני ואם יש לך עגילים שאת נורא אוהבת אך לא מתאימות למבנה הפנים שלך ענדי אותם בכל מקרה. (כנ"ל במטפחות)

עגול- למבנה פנים עגול מתאים לענוד עגילים ארוכים וצרים. להימנע כמה שיותר מעגילים עגולים\אליפסות..

אליפסה- הכל מתאים. מומלץ עגילי חישוק, עגילים משתלשלים אשר רחבות בתחתית.

לב- עגילים צורת טיפה יחמיאו מאד. להימנע מעגילים צמודות לאוזן כמה שניתן.

מלבן- מתאים עגילים ארוכים בצורות עיגול\אליפסות\טיפות..

יהלום- עגילים ארוכים שרחבים בחלק התחתון. עדיף להימנע מעגילים בצורה של הפנים- יהלום.

ריבוע- כל העגילים יחמיאו מאד. להימנע מכל עגיל מרובע.

 

לסיכום,

כפי שאנו רוצות שהבגד יחמיא לגוף שלנו כך אנו רוצות שהמטפחת תחמיא לפנים שלנו. כל אחת שונה ולכל אחת יש את היופי הייחודי לה. הבאתי לכן טיפים כדי למקסם את היופי הקיים. בהצלחה!